به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر ملارد، دویست و بیست و نهمین جلسه شورای اسلامی شهر ملارد با حضور نماینده مردم شهرستان‌ ملارد در مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای اسلامی و شهردار ملارد در سالن جلسات شورای شهر برگزار شد.

12
در این جلسه محمد محمودی‌ نماینده مردم شهرستان‌های ملارد ، شهریار و قدس در مجلس شورای اسلامی، خطاب به اعضای شورای ملارد اظهار کرد: با این‌گونه جلسات ضمن همفکری می‌توانیم به کمک همدیگر موانع را از پیش روی برداریم.
محمودی ؛ عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: شهرستان ملارد برای من از اولویت خاصی برخوردار است و به همین دلیل از هیچ تلاشی برای رفع کردن نیازهای اصلی این شهرستان دریغ نخواهم کرد.
وی در ادامه با اشاره به مذاکره اخیر خود با رئیس‌ جمهور تصریح کرد: در این نشست خواستار رسیدگی جدی به افزایش سرانه‌های بهداشتی، ورزشی و فرهنگی شهرستان‌‌های ملارد ، شهریار و قدس شدم، همچنین در جلسه‌ دیگری که با معاون برنامه ‌ریزی رئیس جمهور داشتم، وی قول تخصیص اعتبار بیمارستان‌های حوزه انتخابیه تا چند روز آینده را داد.

15
* ظرفیت بخش خصوصی در اجرای پروژه‌های شهری به کار گرفته شود
محمودی در بخش دیگری از سخنان خود خواستار استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای اجرای پروژه‌های اشتغال‌زایی و توسعه‌ای در شهرستان ملارد شد و خاطرنشان کرد: با توجه به محدودیت منابع و بودجه دولت، چاره‌ای به‌جز استفاده از توان و ظرفیت بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران برای اجرای پروژه‌های شهرستان نداریم.
نماینده مردم شهرستان‌ ملارد در مجلس شورای اسلامی، گفت: در مورد استادیوم ورزشی شهرستان ملارد پیرو پیگیری‌ها و رایزنی‌های انجام‌شده با مدیران استانی در همین ماه پیگیر توافقی سه‌جانبه با شهرداری ملارد، اداره ورزش و جوانان شهرستان و بخش خصوصی خواهیم شد.

01
*پیگیری احداث متروی ملارد در دستور کار است
وی اظهار کرد: وزارت کشور پشتیبان دولت است و تلاش می‌کند خدمات مطلوبی را به مردم ارائه دهد، این انتظار می‌رود مدیران اجرایی با برنامه‌ریزی و تدبیر سعی در برطرف کردن مشکلات حوزه انتخابیه داشته باشند.
محمودی در پایان متذکر شد: یکی از نیازهای اصلی شهرستان ملارد احداث راه‌های ریلی و مترو است و مسؤولان باید در این زمینه اهتمام داشته باشند، بنده نیز با تمام توان پیگیر نیازهای اصلی شهرستان همچون بیمارستان و مترو در سطوح بالا خواهم بود.

18
*هزینه‌های انشعاب فاضلاب با درآمدهای مردم همخوانی ندارد
اعضای شورای اسلامی شهر ملارد نیز با انتقاد از اینکه چرا در اجرای طرح‌های آب و فاضلاب هزینه نمی‌شود، بیان کردند: فشار طرح‌هایی همچون فاضلاب ملارد بر دوش مردم سنگینی می‌کند و بضاعت مالی مردم این شهرستان جوابگوی هزینه‌های بالای انشعاب فاضلاب نیست.
همچنین اظهار داشتند: انتظار می‌رود مسؤولان شرکت آب و فاضلاب شهرها و شهرک‌های غرب استان تهران باتدبیر به دنبال راهکاری‌های دیگری باشند تا ضمن برطرف شدن دغدغه مردم ازلحاظ مالی ، بتوانند این پروژه بزرگ را هر چه سریع‌تر به بهره‌برداری برسانند.
در ابتدای این جلسه نیز اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار ملارد ضمن انتقال دغدغه‌های خود در رابطه با شهر به محمودی، خواستار پیگیری و مساعدت در خصوص تحویل 200 هکتار زمین برای احداث گورستان عمومی شهر ملارد، دریافت سهمیه آب برای فضای سبز شهرداری از محل تصفیه‌خانه فاضلاب شهری ملارد ، درخواست تأمین اعتبار برای احداث هشت سوله بحران در شهر ملارد که با توجه به جمعیت 400 هزار نفری این شهر متاسفانه حتی یک سوله بحران نیز در شهرستان وجود ندارد و همچنین محقق شدن قانون ارزش‌افزوده که تنها نقدینگی شهرداری‌ها و درآمد ثابت محسوب می‌شود، شدند و از وی درخواست پیگیری، مساعدت و رایزنی با مقامات عالی‌رتبه کشور و استان را در این خصوص کردند.