فرماندار2

فرماندار ملارد در همایش تدوین سیاست‌ها و دستاوردهای دولت تدبیر و امید در راستای اقتصاد مقاومتی در سالن اجتماعات شهید طحانی آموزش و پرورش شهرستان ملارد، با اشاره به نگاه ویژه دولت به شهرستان ملارد گفت: رشد بالای ۳ برابر بودجه عمرانی و رشد اعتبارات ارزش افزوده و نگاه ویژه دولت به بخش روستاها و مناطق محروم نشان از توجه ویژه دولت به شهرستان ملارد است.

وی افزود: کمک ۲۰ میلیارد تومانی دولت به روستاهای فاقد دهداری در شهرستان ملارد باعث شده تا علاوه بر رشد مهاجرت معکوس به روستاها، بخش اشتغال به خصوص مشاغل خانگی افزایش چشمگیری داشته باشد. در این حوزه حمایت و پرداخت تسهیلات و همچنین تأمین بازار ارائه محصولات این مشاغل می‌تواند کمک ویژه‌ای به تقویت اشتغال و بالطبع تقویت نهاد خانواده و کنترل آسیب‌های اجتماعی خواهد شد.

خطیبی با اشاره به بهره برداری از شهرک اداره شهرستان ملارد تشریح کرد: در سطح شهرستان ملارد در سال های اخیر با توجه به شکل گرفتن شهرک اداری و با همکاری شهرداری و شورای شهر ملارد قطعات زمین رایگانی در اختیار ادارات شهرستان قرارداده شده است که نیازمند تزریق بودجه و اعتبار برای احداث این ادارات است.

وی با اشاره به لزوم توجه به سرعت بخشیدن در احداث بیمارستان در ملارد تصریح کرد: احداث بیمارستان در شهرستان ملارد یکی از مطالبات و درخواست های ویژه مردم شهرستان ملارد است که با توجه به وسعت سرزمینی و جمعیت ۴۵۰ هزار نفری این شهرستان یکی از نیازهای مهم شهرستان است . در این بخش نیاز داریم با توجه ویژه مسئولین این مهم به سرانجام برسد.

فرماندار ملارد با اشاره به میزان بالای تردد بین شهرستان ملارد و تهران اظهار کرد: شهرستان ملارد یک شهرستان خوابگاهی است که روزانه حجم بالایی از جمعیت آن به تهران ممسافرت می کند . لازم است در موضوع حمل و نقل به ویژه احداث مترو و قطار شهرس توجه ویژه ای صورت بگیرد .

وی افزود : یکی دیگر از مشکلات ویژه در شهرستان ملارد موضوع مسکن مهر است . مسکن مهر در ملارد در حالی پدید آمده است که ساختار زیربنایی آن با مشکلات زیادی روبرو است . امروز مسکن معر ملارد با مشکلات ادیده ای در بخش رفاهی ، خدماتی ، آب و فاضلاب ،آموزشی و مذهبی روبرو است که امیدواریم با نگاه ویژه دولت در این بخش این مشکلات هرچه زودتر برطرف شود .

خطیبی با اشاره به مصوب شدن احداث شهرک صنعتی در ملارد در سفر ریاست جمهور به شهرستان ملارد اذعان کرد: زمین این شهرک صنعتی در ملارد زمین یابی شده است اما به نظر کارشناسان باید این زمین یابی در محل دیگری انجام گردد . امید واریم با تسریع این اقدامات هرچه سریعتر شاهد احداث این شهرسک صنعتی در ملارد باشیبم

وی با اشاره به مشکلات زیست محیطی در شهرستان ملارد گفت : طرح تزریق کربن جهت کنترل ریزگرد ها در مناطق بیابانی شهرستان ملارد یکی از طرح هایی است که نیازمند توجه مسئولین است . امروز محیط زیست ملارد نیازمند انجام این طرح است .

فرماندار ملارد با اشاره به اجرای طرح ملی پارک فناوری در ملارد تشریح کرد : این طرح که یک طرح ملی و کشوری است امروز جزو اولویت های شهرستانی است که در حال پیگیری است . یک زمین ۵۰ هکتاری نیز برای اجرای این طرح دیده شده است .

فرماندار

#اقتدار ملارد