استاندار

همایش تدوین سیاست‌ها و دستاوردهای دولت تدبیر و امید در راستای اقتصاد مقاومتی با حضور سید حسین هاشمی استاندار تهران ، حجت الاسلام سید حسین حسینی نوری امام جمعه ملارد ، بهمن خطیبی فرماندار شهرستان ملارد ، بخش داران ، شهرداران و اعضای شورای اسلامی شهر ملارد و مسئولین ادارات و سازمان های شهرستان ملارد در سالن اجتماعات شهید طحانی آموزش و پرورش شهرستان ملارد برگزار شد.

سید حسین هاشمی استاندار تهران در این مراسم با اشاره به مصوبات سفر ریاست جمهوری به شهرستان‌های غرب استان تهران گفت: تمام مصوبات این سفر که خواسته اصلی مردم است اجرایی می‌شود.

هاشمی با اشاره به اولویت‌های استانداری تهران تشریح کرد: اولین بحث ما در اولویت‌های استانداری هویت بخشی به شهرستان‌های استان تهران است تا نقاط ضعف و کاستی‌های شهرستان‌ها برای مسئولین مشخص شود تا بتوانند در راستای رفع این مشکلات اقدام نمایند.

وی افزود: با وجود محدودیت منابع مالی دولت هر آنچه توانست تلاش کرد تا در هر منطقه چند پروژه جدید را شروع کند. در استان تهران چند کار را به عنوان اولویت در دستور کار قراردادیم.

استاندار تهران تصریح کرد: اولین اقدام و اولویت موضوع آب شرب استان تهران بود. زمانی کار را در استانداری شروع کردیم هم در کمیت و هم در کیفیت آب شرب مشکل داشتیم. در شرق تهران سالانه ۵۰ میلیون متر مکعب کمبود آب وجود داشت. در غرب تهران نیز ما مشکل کیفیت آب داشتیم. امروز با وجود برخی مشکلات کمی حداقل مشکلات کیفی در این حوزه نداریم.

وی با اشاره به توجه ویژه به موضوع فاضلاب شهری در شهرستان‌های استان تهران اذعان کرد: دومین اولویتی که در استان تهران مطرح شد رها بودن فاضلاب شهری بود که محیط زیست را به شدت آسیب می‌رساند. به میزان ۱ میلیاردو ۴۰۰ میلیون متر مکعب فاضلاب جاری بود و در برخی از شهرستان‌های استان از این آب برای آبیاری صیفی جات استفاده می‌کردند. اولین اقدام در این راستا جلوگیری کردن از آبیاری صیفی جات با فاضلای بود که ۹۵ درصد عملی شده است.

هاشمی افزود: سیاست دوم این بود که تصفیه فاضلاب و حفظ محیط زیست به عنوان یک اولویت اصلی استانی پیگیری شود. اگرچه در این اقدامات منابع محدود بود اما زمانی که اراده باشد با همین منابع می‌شود کار را پیش برد. با احداث تصفیه خانه، فاضلاب برای کشاورزی و صنعت تصفیه خواهد شد که آب مطلوب خواهد بود. این کار در اکثر شهرستان‌ها انجام شده است.

این مقام مسئول اذعان کرد: چهارمین سیاستی که در دولت مطرح کردیم و در سفر ریاست جمهور مصوب شده است بحث ارتباط ریلی و قطار بین شهرستان‌های استان تهران و شهر تهران است. مطمئناً این اقدام و توجه به حمل و نقل به وسیله قطارهای بین شهری ایمن‌تر، ارزان تر و برای محیط زیست مفیدتر خواهد بود.

#اقتدار ملارد